Бюкърс отбеляза 32, а поставената под номер 3 UConn удържа поставената под номер 6 Сиракюз 72-64.
AP News | 2024-03-26 | 02:48:17

СТОРРС, Кънектикът (AP) — Пейдж Бъкърс изравни най-високото си място за сезона с 32 точки, първокурсничката Ашлин Шаде добави 19 и Поставеният под номер 3 UConn се справи със Сиракуза със 72-64 в понеделник вечерта, за да спечели 30-то поредно пътуване до Sweet 16.

Това беше петият пореден мач на Бюкърс с поне 25 точки и седми в последния й осем игри.

Dyaisha Fair вкара 18 от своите 20 точки през второто полувреме, когато Сиракуз се върна от пасив от 12 точки през първото полувреме, за да дръпне в рамките на две с малко по-малко от две минути преди края. Но оранжевите пропуснаха четири опита за 3 точки в продължението и UConn отбеляза седем от последните осем точки в играта.

Софи Бъроуз отбеляза рекордните за кариерата си 18 точки, а Джорджия Уули отбеляза 13 от своите 18 през първото полувреме за оранжевите.

UConn водеше с 11 точки на полувремето и тройката на Shade от десния ъгъл, нейната четвърта за вечерта, даде на Huskies 53-44 в четвъртата четвърт.

Но след като UConn увеличи тази преднина до 10 точки, пойнтгардът на Хъски Ника Мюл, който пазеше Феър, получи три фаула за 30 секунди и фалира от играта.

Треньорът Geno Auriemma трябваше да бъде задържан от помощниците си, след като тя беше свикана за последния си фаул в атака, докато изнасяше топката в корта, с UConn напред с 63-55 и 5:17 оставащи в играта игра.

След като Shade увеличи преднината обратно до 10 със скок, Fair и Burrows удариха тройки една в друга, а Alyssa Latham скочи с лакът, направи 65-63 при 1:53 преди края.

Но първокурсникът К. К. Арнолд вкара тройка от лявото крило 28 секунди до края, върна преднината на шест и Сиракуза пропусна четири оспорвани тройки в продължението.

Оранжевите имаха ранен аванс от 16-13 след тройка от Бъроуз, но Хъскис отговориха със серия от 17-2, заложена с три ъглови тройки от Шаде.

Бюкърс, който беше играч на първия отбор Американка имаше 20 точки преди паузата и ударът й три секунди до края на полувремето изпрати отборите в съблекалнята, като UConn водеше с 39-28.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Сиракуза: Това беше 53-тата среща между бившите съперници от Големия Изток. Сиракуза влезе, като загуби 26 поредни мача срещу UConn средно с повече от 30 точки. Отборите играха за последно във втория кръг на турнира NCAA 2021, победа с 83-47 в полза на Хъски.

UConn: 32-те точки на Bueckers бяха най-многото, което тя някога е отбелязвала в игра на турнир на NCAA. ... Подаване на Мюл през първата четвърт, което създаде една от петте тройки на Шейд, беше нейната 660-а асистенция, изпреварвайки Мория Джеферсън за най-много в историята на програмата.

Хъскитата ще се изправят срещу номер 7 Дюк в Портланд. Сините дяволи разстроиха номер 2 в щата Охайо във втория кръг в неделя.